AS “LatRailNet” veic nepārtrauktu dzelzceļa sektora salīdzināmo un saskaņoto galveno darbības rādītāju (KPI) monitoringu. Darbības rādītāji ir atlasīti no Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2021.– 2027.gadam un Transporta attīstības pamatnostādnēm 2021.– 2027.gadam, kā arī paplašināti ar atbalstošo rādītāju sistēmu, kurus izmanto būtisko funkciju lēmumu efektivitātes novērtējumam. Šajā sadaļā Jūs varat atrast informāciju par:

Loģistikas veiktspējas indekss (LPI)

Loģistikas veiktspējas indekss (LPI) sniedz valsts novērtējumu sešās jomās, ko veic tirdzniecības partneri – loģistikas profesionāļi, kas strādā ārpus valsts, lai noteiktu izaicinājumus un iespējas, ar kurām valsts saskaras tirdzniecības loģistikas jomā. LPI, kas aptver 139 valstis, mēra uzticamu piegādes ķēdes savienojumu izveides vieglumu un strukturālos faktorus, kas to padara iespējamu, piemēram, loģistikas pakalpojumu kvalitāti, tirdzniecību un transportu saistītās infrastruktūras un robežkontroles. LPI palīdz jaunattīstības valstīm noteikt, kur var veikt uzlabojumus, lai palielinātu konkurētspēju. Šādas politikas ietver muitošanas procesu uzlabošanu un ieguldījumus infrastruktūrā, digitālo tehnoloģiju ieviešanu un ekoloģiski ilgtspējīgas loģistikas stimulēšanu, pārejot uz mazāk oglekļa emisijām un energoefektīvāku noliktavu izmantošanu.

2023.gadā ar 4.3 punktiem Singapūra ieguva augstāko LPI novērtējumu starp 139 valstīm, kamēr Somija ieguva otro vietu ar 4.2 punktiem. Trešā vietā ar vienādu punktu skaitu (4.1 punkti) bija Šveice, Nīderlande, Vācija un Dānija. Latvija ar 3,5 punktiem ieņēma 34. pozīciju (uzlabojot savu pozīciju no 70. vietas 2018. gadā ar 2,8 punktiem), Igaunija sasniedza 26. pozīciju ar 3,6 punktiem un Lietuva ieņēma 38. pozīciju ar 3,4 punktiem.

Baltijas valstu Loģistikas veiktspējas salīdzinājums

 

Eksportspējas salīdzinošās priekšrocības indekss Baltijas valstīs

Latvijas dzelzceļā pārvadāto kravu īpatsvars pa kravu veidiem