Toivo Lukonens saņem Latvijas valsts apbalvojumu – Atzinības krustu

2019. gada 3. maijā Rīgas pilī svinīgā pasākumā ilggadējam AS “LatRailNet” darbiniekam Toivo Lukonenam (bij. jaudas sadales direktoram) valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Latvijas valsts apbalvojumu – Atzinības krustu.

Toivo Lukonens no 2011.gada līdz 2018.gadam bijis  AS “LatRailNet” Jaudas sadales pārvaldes direktors, no 1992.gada līdz 2011.gadam – VAS “Latvijas dzelzceļš” Tehnoloģijas daļas priekšnieks, Vilcienu kustības vadības centra vadītājs.

Latvijas dzelzceļā T. Lukonens strādājis kopš 1970.gada. Šajā laikā viņš ir aktīvi piedalījies Ventspils un Liepājas stacijas, kā arī Rīgas aglomerācijas un transporta mezgla attīstībā. Piedalījies nozīmīgu dzelzceļa pārvadājumu organizācijas procesu pilnveidošanā un pārvadājumu izmaksu samazināšanā, tas ir, garo vilcienu sastāvu apkalpošanai nepieciešamo starpstaciju ceļu pagarināšanā, elektriskā un maršrutu releju centralizācijā, automatizētas pasažieru biļešu pārdošanas sistēmas izveidē u.c.

T. Lukonens kā docētājs darbojies Rīgas Tehniskajā universitātē, veicot nozīmīgu ieguldījumu dzelzceļa tehnoloģisko procesu metodoloģiskā vadīšanā un speciālistu sagatavošanā.

T. Lukonens ir apbalvots ar PSRS Satiksmes ceļu ministrijas un Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas atzinības rakstiem, ir saņēmis visus augstākos VAS “Latvijas dzelzceļš” apbalvojumus – Goda dzelzceļnieks, Dzelzceļa lepnums un citas. 2005.gadā Toivo Lukonenam piešķirts goda nosaukums “Izcils dzelzceļa inženieris”, savukārt 2018.gadā Toivo Lukonens apbalvots ar VAS “Latvijas dzelzceļš” zīmi “Par personīgu ieguldījumu dzelzceļa transporta nozarē”.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Attēls:
Valsts prezidenta kanceleja (www.president.lv) 

Komentāri slēgti