2024. gada 8. oktobrī Prāgā notika kārtējā sanāksme starp RFC 8 koridora infrastruktūras pārvaldītājiem, ministrijām, dzelzceļa pārvadātājiem un termināļiem. Šoreiz sanāksme tika apvienota ar RFC 7 un RFC 9 koridoru dalībniekiem, un tajā tika izskatīta Zviedrijas un Somijas pievienošanās koridoram.
Dienas kārtībā tika apspriesti šādi būtiski jautājumi:
- RFC 8 koridoram tiks pievienoti Somijas, Zviedrijas un Ukrainas dzelzceļi, un pievienošanās plāns ir jāizstrādā līdz 2025. gadam. Tajā pašā laikā Čehija ir nolēmusi izstāties no RFC 8 ar 2025. gadu.
- Pēc izmaiņām TEN-T regulā dzelzceļa koridori tiks administratīvi pakļauti TEN-T tīkla koordinatoriem. Latvija ņems dalību divos koridoros – RFC 8 un jaunajā RFC 11 (Baltijas jūras – Adriātikas jūras).
- Dzelzceļa pārvadātāji uzsvēra nepieciešamību uzlabot savlaicīgu celtniecības darbu komunikāciju un ierosināja ieviest kompensāciju mehānismu par nepietiekami apspriesto vai nesavlaicīgi ieviesto jaudas ierobežojumu ietekmi uz komercdarbību.
Ja Jūs interesē detalizētāka informācija par šiem vai citiem RFC8 jautājumiem, rakstiet mums uz [email protected]